Drukas piederumi kopš 2006. gada tikai uzņēmumu klientiem

Laserprinteri - Perfekta druka ar toneri

Laserprinteri nodrošina asus un skaidrus izdrukas, un atšķirībā no tintes printeriem tie drukā dokumentus vienā piegājienā. Mūsdienās laserprinteri ir neaizstājami jebkurā profesionālā birojā.

Kā radās lāzera drukāšana?

1937. gadā fiziķis Česters F. Kārsons patentēja elektrofotogrāfiju. Pēc vairākiem attīstības posmiem tehnoloģiju pārņēma uzņēmums Haloid, kas 1950. gadā tirgū ieviesa pirmo sausā kopētāju. Mārketinga nolūkos elektrofotogrāfija tika pārdēvēta par ksilogrāfiju, un Haloid mainīja savu nosaukumu uz Xerox.
Pirmā Xerox kopētāja izgudrotājs Bobs Grundlahs 1953. gadā savā laboratorijā izveidoja pirmos krāsu izdrukas. 1959. gadā Xerox patentēja krāsu kopēšanu. Pirmais komerciālais krāsu kopētājs Xerox 914 spēja drukāt sešas lapas minūtē un tika piedāvāts tikai nomai, kas Xerox nodrošināja stabilus ieņēmumus laika gaitā. Mūsdienās Xerox joprojām ir viens no drukas tehnoloģiju līderiem.

1970. gadā Xerox atvēra Palo Alto pētniecības centru (PARC), kur Gerijs Starkvēzers izstrādāja pirmo lāzerprinteri. Sākumā galvenais izaicinājums bija lāzera stara pareiza modulācija, lai izveidotu drukas attēlu. Šie agrīnie lāzerprinteri, protams, bija ārkārtīgi lieli un dārgi. Par laimi, tas vairs nav tā mūsdienās.

Kurš bija pirmais komerciālais lāzerprinteris?

Pastāv zināmas diskusijas par to, vai IBM 3800 bija pirmais komerciālais lāzerprinteris, vai arī šis tituls pieder Xerox 9700. Kamēr IBM 3800 izmantoja nepārtrauktu papīru, Xerox 9700 bija pirmais lāzerprinteris, kas drukāja uz atsevišķām lapām. Pirmais krāsu kopētājs parastam papīram bija Xerox 6500, kas spēja drukāt piecas lapas minūtē.

Jauni tintes vai lāzerprinteri tiek ieviesti gandrīz katru nedēļu visā pasaulē. Bieži vien tās ir pārbaudītas ierīces, kas vienkārši saņēmušas jaunu korpusu vai papildu funkcijas.

Lāzerprinteru tehnoloģija ir turpinājusi attīstīties, un mūsdienās lāzerprinteri vairs nav retums arī privātajā sektorā. Mūsdienīgi lāzerprinteri un daudzfunkcionāli lāzerprinteri ir aprīkoti ar Wi-Fi, Bluetooth, NFC, Ethernet un tiem var piekļūt no datoriem vai viedtālruņiem. To izmēri un izmaksas ir ievērojami samazinājušās. Lāzerprinteri un kopētāji vislabāk parāda savas stiprās puses profesionālā vidē. Jebkuram uzņēmumam, kas regulāri drukā vai skenē, vajadzētu izvēlēties lāzerprinteri. Pat ļoti jaudīgas profesionālās ierīces tagad ir pieejamas vietu taupošos izmēros. Lāzerprinteru veiktspēja un uzticamība ir to galvenās priekšrocības. Tintes printeru galviņas ātri izžūst, bet lāzerprinteriem šādas problēmas vispār nav.

Lāzerprinteri ir lēti un ātri

Lieli līdz milzīgi drukas apjomi, sākot no vairākiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem lapu, šīm ierīcēm nav problēma. To drukas ātrums nodrošina, ka printeri viegli tiek galā ar šo darba slodzi. Vienlaikus toneris var radīt tūkstošiem vai pat desmitiem tūkstošu lapu bez problēmām. Tonera kasetņu augstā ietilpība padara drukāšanu un kopēšanu ievērojami ekonomiskāku nekā tintes drukāšanu. Jo vairāk lapu var izdrukāt ar vienu kaseti, jo lētāka ir vienas lapas drukāšanas izmaksas.

Lāzerprinteru priekšrocības

Pat mūsdienu lāzerprinteri izmanto Čestera F. Kārsona 1937. gadā izstrādāto elektrofotogrāfijas principu. Atšķirībā no tintes printeriem, kas pārvieto tinti uz papīra caur drukas galviņu, lāzerprinteri izmanto tonera putekļus, kas tiek pārvietoti no trumļa uz papīra un izkausēti ar kausēšanas iekārtu.

Kāpēc lāzerprinteri ir labāki par tintes printeriem:

  • Lāzerprinteri ir ātrāki.
  • Lāzera izdrukas (īpaši krāsu izdrukas) ir daudz lētākas nekā tintes izdrukas.
  • Lāzerprinteru toneris neizžūst.
  • Lāzerprinteriem parasti ir nepieciešama mazāka apkope.
  • Lāzerprinteri var drukāt fotogrāfijas bez īpaša fotopapīra.
  • Lāzerprinteru izdrukas ir labi UV izturīgas.

Lāzerprinteru trūkumi

Lāzerprinteri un daudzfunkcionāli lāzerprinteri drukā ātri un ekonomiski. Tomēr ir bažas, ka lāzerprinteri var būt kaitīgi veselībai. Daži ražotāji pat piedāvā gaisa filtrus, lai pārklātu ventilācijas spraugas. Mēs šos filtrus nepārdodam. Interneta forumos tiek ziņots, ka ierīces, kas aprīkotas ar šādiem filtriem, bieži pārkarst un izslēdzas. Ražotāji parasti brīdina lietotāju rokasgrāmatās neaizsegt ventilācijas spraugas. Vai mūsdienu lāzerprinteri izdala kaitīgas vielas un kādā apmērā, vēl nav pilnībā izprasts. Drukāšanas laikā specifiska smaka galvenokārt nāk no kausēšanas iekārtas, kur toneris tiek izkausēts uz papīra ar augstu spiedienu un temperatūru. Tāpēc mēs iesakām nelikt lāzerprinteri tieši uz sava galda.

Profesionāliem lāzerprinteriem nepieciešama apkope

Lāzerprinteri ir paredzēti ļoti lieliem drukas apjomiem. Papīra putekļi, kas uzkrājas ierīcē, var traucēt sensorus vai papīra padeves vienmērīgumu. Laika gaitā ierīcē nonāk arī parastie putekļi, kas veicina nolietojumu. Vecāki lāzerprinteri drukāšanas laikā izdalīja ozonu, kas savas korozīvās īpašības dēļ bojāja printera komponentus.

Profesionāli lāzerprinteri bieži izdrukā vairākus simtus tūkstošus lapu to darbības laikā. Lai nodrošinātu vienmērīgu un ilgstošu darbību, daudzi ražotāji piedāvā apkopes komplektus, kas ietver dažādas nolietojamās detaļas, piemēram, rullīšus, atdalīšanas spilventiņus, trumjus un daudz ko citu.

Ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi drukas piederumu nozarē, Compredia koncentrējas uz toneru un tromelu piegādi uzņēmumiem. Mūsu mērķis ir piedāvāt augstas kvalitātes produktus un lielisku iepirkšanās pieredzi, lai efektīvi un uzticami apmierinātu jūsu uzņēmuma drukas vajadzības.
Quick Links